Nietuzinkowe osobowości. Nietuzinkowi uczeni. Nietuzinkowi mówcy. To Was czeka w ostatnie środy miesiąca!

Sala Balowa w pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, ul. Krakowskie Przedmieście 32, zawsze godzina 17:00!

Profesorowie: ANDRZEJ DRAGAN (widoczny na zdjęciu aut. Pawła Fabjańskiego/ link do wykładu), JERZY DZIK (link do wykładu), SZYMON MALINOWSKI (link do wykładu), MIKOŁAJ CZEŚNIK (link do wykładu) i dr ELŻBIETA SONTAG (link do wykładu)!

Frapujące tematy prezentowane we frapujący sposób. Przystępnie podane zagadnienia naukowe, które mają przełożenie na naszą codzienność. Przestrzeń w jakiej funkcjonujemy oraz świat w jakim żyjemy i będziemy żyli.

Pokażemy, że nasz Uniwersytet, inne wyższe uczelnie, środowisko akademickie jako całość, są w ciągłej interakcji ze współczesnym światem. Dzieje się tak w znacznej mierze dlatego, że czerpią z przeszłości i z akademickiego dziedzictwa. Tworzą nowe, wychodząc
z i od historycznych osiągnięć polskiej i światowej nauki.

Cykl jest organizowany przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych we współpracy z Centrum Badań nad Kulturą Warszawy i wsparciu Biura Promocji UW.

Pełny program I serii cyklu znajduje się poniżej: