Zapraszamy 24 listopada 2021, w środę, o godzinie 17:00 (obowiązuje limit miejsc!) na kolejne (bezpłatne) spotkanie z cyklu „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie”.
Prof. dr hab. Jerzy Dzik wygłosi prelekcję na temat: „300 milionów lat trwania organizmów modelowych w badaniach ewolucji”.
Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32 i będzie transmitowane na uniwersyteckim kanale YouTube (LINK).

Nietuzinkowe osobowości. Nietuzinkowi uczeni. Nietuzinkowi mówcy. To Was czeka w ostatnie środy miesiąca!

Profesorowie: MIKOŁAJ CZEŚNIK, ANDRZEJ DRAGAN, JERZY DZIK, SZYMON MALINOWSKI
i dr ELŻBIETA SONTAG!

Frapujące tematy prezentowane we frapujący sposób. Przystępnie podane zagadnienia naukowe, które mają przełożenie na naszą codzienność. Przestrzeń w jakiej funkcjonujemy oraz świat w jakim żyjemy i będziemy żyli.

Pokażemy, że nasz Uniwersytet, inne wyższe uczelnie, środowisko akademickie jako całość, są w ciągłej interakcji ze współczesnym światem. Dzieje się tak w znacznej mierze dlatego, że czerpią z przeszłości i z akademickiego dziedzictwa. Tworzą nowe, wychodząc
z i od historycznych osiągnięć polskiej i światowej nauki.

Pełny program I serii cyklu znajdziesz TUTAJ.

Startujemy 27 października br. o godzinie 17:00!
Zapraszamy do Sali Balowej w pałacu Tyszkiewiczów-Potockich lub na uniwersytecki kanał YouTube (link do wykładu: https://youtu.be/KD3BeEDr0Gk) w celu wysłuchania

wykładu prof. ANDRZEJA DRAGANA pt.

FIZYKA ZOSTANIE UKOŃCZONA ZA PÓŁ ROKU, CZYLI O KRÓTKOWZROCZNOŚCI DALEKOSIĘŻNYCH UMYSŁÓW

Dr hab. Andrzej Dragan, prof. uczelni, prowadzi grupę badawczą zajmującą

się łączeniem teorii względności z teorią kwantową na Uniwersytecie

Warszawskim, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Singapurze.

Fotograf Roku brytyjskiego pisma Digital Camera, nominowany do Złotego

Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes, twórca fotograficznego Efektu

Dragana. Zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu „Creative Review”

za debiutancki film („Dylatacja czasu”), nominowany do nagrody Yacha
za
debiutancki teledysk (Behemoth). Laureat kilkudziesięciu nagród
za
działalność naukową, fotograficzną, filmową i za komponowaną muzykę.

Nigdy nie pił kawy.

Profesor Andrzej Dragan, mężczyzna tuż po czterdziestce, o zaczesanych do tyłu blond włosach, odwrócony od widza w swoją prawą stronę, siedzi na oparciu białego krzesła, a nogi ma oparte na siedzeniu mebla. Dragan ma na sobie jasne adidasy, krótkie, szare spodenki i czarną bluzę. Rękawy bluzy są lekko podciągnięte. Na prawej ręce uczony ma czarny zegarek.

Andrzej Dragan, fot. Paweł Fabjański

—-

Organizatorzy: Uniwersytet Warszawski, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych, Centrum Badań nad Kulturą Warszawy

Plakat cyklu wykładów UNIWERSYTE WARSZAWY. NOWOCZESNA UCZELNIA WE WSPÓLCZESNYM ŚWIECIE.