WIRTUALNE SPACERY

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wirtualne spacery. Na początek proponujemy wizytę
w siedzibie naszej jednostki, czyli pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Rozpoczynamy ją przed głównym wejściem. Przez hol pałacu dostajemy się do położonej na pierwszym piętrze Sali Bilardowej, gdzie rozpoczyna się wystawa muzealna. Główna część ekspozycji znajduje się w Sali Stołowej, sąsiadującej z Salą Bilardową. Na tym samym piętrze znajdziemy Salę Balową i Salę Narożną. Wirtualny spacer kończymy w Sali Kolumnowej znajdującej się na parterze należącego do Wydziału Historii UW Gmachu Pomuzealnego.

Kolejny spacer daje możliwość zwiedzania najciekawszych i najbardziej charakterystycznych budynków zabytkowego Kampusu Głównego. Oglądamy wnętrza efektownego Starego BUW-u; dawnej rezydencji królewskiej, a obecnie siedziby władz uniwersyteckiej, czyli Pałacu Kazimierzowskiego; przypominającej starożytną świątynię Sali Kolumnowej Gmachu Pomuzealnego; Audytorium Maximum, mieszczącego największą aulę naszej uczelni (1200 miejsc!); Gmachu Audytoryjnego z najnowocześniejszymi wnętrzami
w tej części Uniwersytetu oraz Pałacu Czetwertyńskich-Uruskich z aulą w przedwojennej sali kinowej. Pomocne w spacerze jest menu pozwalające na szybkie dotarcie do wybranego budynku.

Trzeci przycisk daje możliwość wędrówki po terenie całego Kampusu Głównego i zapoznania się jego atmosferą, architekturą i przyrodą. Pomocny w spacerze jest plan z interaktywnymi punktami pozwalającymi na szybkie dotarcie do wybranego miejsca.

Spacery po jednostkach zlokalizowanych na terenie Kampusu OCHOTA dają niepowtarzalną okazję eksploracji laboratoriów i pracowni Wydziałów Fizyki i Biologii oraz Centrów Nauk Biologiczno-Chemicznych i Nowych Technologii, a nawet dachów. Unikalne urządzenia, świetne wyposażenie, niecodzienne rozwiązania, czynią z tych jednostek wiodące placówki w swej dziedzinie na arenie międzynarodowej.

 

Pozostałe spacery po obiektach Uniwersytetu Warszawskiego