Zapraszamy na wykład dr. hab. Mikołaja Cześnika, prof. Uniwersytetu SWPS, socjologa, politologa i dyrektora Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS. Prof. Mikołaj Cześnik jest członkiem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, a także członkiem zespołu badawczego Polskiego Generalnego Studium Wyborczego. Zajmuje się badaniem zachowań wyborczych.

Celem wykładu będzie przybliżenie słuchaczom zagadnień metodologii badań wyborczych. Ponadto będą oni mieli okazję dowiedzieć się o specyfice tej subdyscypliny nauk społecznych, jej historii, podłożu teoretycznym, głównych paradygmatach, roli i wpływie na nauki społeczne. Celem prelegenta będzie pokazanie, jak zmieniały się metody i techniki pozyskiwania informacji, a także narzędzia analityczne używane przez badaczy. Pokaże również jak postępy w metodologii badań wyborczych wpływały na resztę nauk społecznych. Prof. Cześnik skupi się na Polsce, ale ujmowanej w porównawczej perspektywie międzynarodowej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu wykładów Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie. Więcej informacji nt. cyklu znajdą Państwo pod tym linkiem.

Nie tylko o sondażach – w ogrodzie metodologii badań wyborczych

23 lutego 2022, 17:00, Sala Balowa pałacu Tyszkiewiczów-Potockich i uniwersytecki kanał YouTube (LINK)

WSTĘP WOLNY (
obowiązuje limit miejsc)

 

 

Cykl jest organizowany przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych we współpracy z Centrum Badań nad Kulturą Warszawy oraz wsparciu Biura Promocji UW.