Nie ustaje zainteresowanie ostatnimi odkryciami zespołu Warsaw Mummy Project! Zrobiło się o nich wyjątkowo głośno w związku z opublikowaniem wyników badań jednej mumii. Wykazały one, że zawierają ciało kobiety w ciąży. Warto przypomnieć, że mumia należącej do Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, a znajdujące się w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Ostatnio pojawiły się na jego temat kolejne publikacje. Pod koniec czerwca odniosły się do niego nigeryjska redakcja BBC oraz, w kontekście podobnych badań zainicjowanych nad mumiami w Bergamo, Reuters, a za tą agencją m.in. Yahoo News.

Ponadto, w ostatni weekend, członkowie Warsaw Mummy Project, Wojciech Ejsmond, Marzena Ożarek-Szilke i Marcin Jaworski wygłosili wykład inauguracyjny pt. “Radiologiczne badania mumii egipskich – przeszłość w przyszłości” na warsztatach tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego #ImaGEnalia zorganizowanych przez General Electric. Na zakończenie dodajmy, że kompania poświęciła zespołowi i jego odkryciom materiał na swojej stronie internetowej (link).