Jan Łukasiewicz i Kazimierz Ajdukiewicz byli głównymi bohaterami obchodów Światowego Dnia Logiki na Wydziale Filozofii UW.

W piątek, pierwszego dnia obchodów Rektor UW prof. Alojzy Nowak odsłonił tablicę z napisem “Sala imienia Jana Łukasiewicza” nad poświęconą słynnemu polskiemu logikowi i rektorowi UW salą nr 108 na Wydziale Filozofii UW. Po odsłonięciu tablicy prof. Jacek Jadackiego wygłosił wykład “Kłamca” w Szkole Lwowsko-Warszawskiej.

Ponadto już od piątku będzie można obejrzeć na I piętrze budynku Wydziału Filozofii UW dwie wystawy poświęcone Janowi Łukasiewiczowi: większą, w holu przy Auli im. Marii Ossowskiej, oraz mniejszą – w gablocie bibliotecznej przy klatce schodowej.

[informacja za stroną Wydziału Filozofii UW]

Wnętrze ozdobił portret rektorski autorstwa Mai Tomaszewskiej, kopia przedwojennego, pędzla przez Czesława Wdowiszewskiego z lat 30. XX wieku (oryginał uległ zniszczeniu w czasie II wojny światowej). Dzieło powstało z inicjatywy Muzeum UW.

Fot. Michał Kaźmierczak