Publikacja, której autorem jest nasz kolega kustosz dr Krzysztof Mordyński, została wyróżniona przez jury konkursu Nagrody im. Jerzego Skowronka. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Książka została opublikowana jako efekt wspólpracy Muzeum UW i Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktorką Prowadzącą książki jest Małgorzata Przybyszewska [na dolnym zdjęciu wraz z Autorem] z Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletnia członkini zespołu Muzeum UW.

Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka przyznawana jest wydawcom, którzy publikują książki w dziedzinie historii i archiwistyki z szerokiego kręgu zainteresowań badawczych jej patrona. Propozycje prac do Nagrody zgłaszają wydawcy i autorzy, jak też miłośnicy historii.
W skład Kapituły Nagrody wchodzą przyjaciele i uczniowie patrona nagrody.
W posiedzeniu Kapituły wzięli udział: prof. dr hab. Jarosław Czubaty (przewodniczący), Zbigniew Czerwiński, Piotr Dobrołęcki, Witold Kaliński, Barbara Kramar (sekretarz) i dr Andrzej Czesław Żak.
Członkami Kapituły są również: dr hab. Martyna Deszczyńska, dr hab. prof. Uniwersytetu Opolskiego Danuta Gibas-Krzak, prof. Joanna Goszczyńska, Zofia Kunert, dr hab. Lilla Moroz-Grzelak, prof. Jerzy Zdrada, prof. Bogusław Zieliński i prof. Elżbieta Barbara Zybert. Organizatorem Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka jest redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

[Tekst skopiowany ze strony https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/nagroda-im-jerzego-skowronka-przyznana-2/ | Rynek książki]

Przypominamy, że publikacja jest do pobrania w wolnym dostępie.

Fot. Łukasz Kamiński