Zapraszamy na interdyscyplinarną konferencję naukową ECHOES OF ANTIQUITY!

Konferencja naukowa „Echoes of Antiquity” służy integracji środowiska badaczy, zajmujących się tradycjami antycznymi w sztuce i kulturze późniejszych epok. Jej zakres tematyczny obejmuje m.in. historię kolekcjonerstwa i wytwórstwa odlewów gipsowych, recepcję antyku w architekturze i rzemiośle oraz tradycje antyczne w literaturze i kulturze współczesnej.

Obrady odbywają się 15 i 16 czerwca 2023 r. Sali Balowej w Pałacu na Wyspie (Muzeum Łazienki Królewskie) oraz w Sali Balowej w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Uniwersytet Warszawski) .

Wykłady otwierające poszczególne panele dyskusyjne wygłoszą uznani badacze z ośrodków zagranicznych: prof. Gabriella Cianciolo Cosentino (University of Cologne), prof. Maria Fabricius Hansen (University of Copenhagen), dr Juliette Harrisson (Newman University) oraz Astrid Nielsen (Staatliche Kunstsammlungen Dresden).

Wykładów można wysłuchać on-line (LINK) lub in personam – w czwartek 15 czerwca w Sali Balowej Pałacu na Wyspie (Łazienki Królewskie), a w piątek 16 czerwca w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego).

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach
Programu „Doskonała nauka II”

PROGRAM: