W dniu dzisiejszym w siedzibie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego miało miejsce spotkanie pt.: „Zieleń w zespołach zabytkowych w polityce i praktyce konserwatorskiej. Nowe potrzeby miast. Nowe Doktryny”.

Zebranych gości powitał Rektor Uniwersytetu Warszawskiego – prof. Alojzy Z. Nowak oraz Wiceprezydent Miasta Warszawy – Renata Kaznowska. Na spotkaniu obecny był także kanclerz UW – Robert Grey.

W spotkaniu udział wzięli: prof. Jakub Lewicki (MWKZ), prof. Elżbieta Wichrowska (Centrum Badań nad Kulturą Warszawy), Michał Krasucki, (Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m.st. Warszawy), Adam Juźwiak (Polskie Towarzystwo Dendrologiczne, Instytut Drzew), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (Prezes SARP), dr Katarzyna Pałubska (DOZ MKiDN), Marlena Happach (UM), dr hab. Magdalena Gawin.

Organizatorami spotkania byli: Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.