Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego pomogło w realizacji nagrań znakomitego młodego gitarzysty, Mateusza Kowalskiego. To kontynuacja współpracy datującej się od tegorocznego koncertu na Imieniny Fryderyka Chopina, celebrowanych przez Muzeum rokrocznie 5 marca.

Co tydzień w kolejne niedziele: 17, 24 i 31 października o godzinie 20:00 na Facebooku, Instagramie i YouTube publikowany jest nowy film.

Pierwszy z nich to jedna z najbardziej wymagających etiud napisanych na gitarę, którą Mateusz Kowalski chciał od dawna nagrać. Utwór kojarzył mu się od dawna z Etiudą C – dur op.10 nr 1 Fryderyka Chopina.

17 października 2021 20:00 premiera: Heitor Villa-Lobos – Etiuda A-dur nr 2

24 października 2021 20:00 premiera: Richard Vaughan – „How now, mad spirit?” z „Three Scenes from A Midsummer Nights Dream”

31 października 2021 20:00 premiera: Heinrich Ignaz Franz Biber – Sonata Różańcowa nr 1 (zwiastowanie).

Dźwięk: Izabela i Maciej Wiejaczka

Video: Bartosz Kolaczkowski

Przy okazji realizacji artysta złożył specjalne podziękowania Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu za pomoc w relacji nagrań.

Wyjątkowe podziękowania trafił równiez do Richarda Vaughana za zadedykowany Kowalskiemu utwór – „How now, mad spirit?” z „Three Scenes from A Midsummer Nights Dream”, inspirowany postacią Pucka ze sztuki Szekspira “Sen nocy letniej”.