Miło nam poinformować, że publikacja TREASURE HOUSES OF POLISH ACADEMIC HERITAGE spotkała się ze znakomitym odbiorem w międzynarodowym środowisku muzeów uczelnianych.

Książka doczekała się bardzo pochlebnych ocen m.in. ze strony szefów Universeum – Europejskiej Sieci Dziedzictwa Akademickiego i UMAC – Międzynarodowego Komitetu Uczelnianych Muzeów i Kolekcji, wchodzącego w skład ICOM – Międzynarodowej Rady Muzeów.

Przypomnijmy, że Treasure Houses… to anglojęzyczny katalog prezentujący polskie muzea uczelniane. Dzieło powstało z udziałem i przy dużym wsparciu Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.
Publikacja była częścią projektu „Treasures of the Polish University Heritage”.
Katalog oprócz wersji papierowej dostępny jest bezpłatnie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.