„Otwarty Kampus” to zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu powstało dziesięć wirtualnych spacerów z przewodnikiem po terenie Uniwersytetu Warszawskiego. To miejsce niezwykłe, pełne historii i tajemnic zasługujących na odkrycie. Uniwersytet Warszawski posiada unikatowe zbiory oraz budynki ukazujące historię polskiej nauki i kultury. Odwiedzając Pałac Kazimierzowski, dawny gmach Biblioteki Uniwersyteckiej, Gmach Pomuzealny, Pałac Czetwertyńskich-Uruskich czy Pałac Tyszkiewiczów- Potockich – siedzibę Muzeum UW – dowiecie się m.in. w którym miejscu szukać na kampusie lokomotywy, gdzie najlepiej podróżuje się palcem po mapie, czy UW posiadało kiedyś słonie i co ma wspólnego król Stanisław August Poniatowski z… pewną płytą kominkową.

Filmowe spacery są naszą odpowiedzią na pandemiczne ograniczenia w zwiedzaniu Uniwersytetu. Ich publikację rozpoczniemy 17 sierpnia 2020 roku na stronie internetowej Muzeum UW, a potem w mediach społecznościowych. Kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień.

Projekt „Otwarty Kampus” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

Organizator: Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych

Partnerzy: Muzeum UW, Uniwersytet Warszawski, Biuro Promocji UW

Patronat honorowy: JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Marcin Pałys, prof. UW