Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Zakład Archeologii Egiptu i Nubii Instytutu Archeologii UW, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW oraz Stowarzyszenie Miłośników Egiptu „Herhor” zapraszają w dn. 12 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 do budynku Starego BUW-u (Krakowskie Przedmieście 26/28) na otwarcie wystaw: „Nie tylko piramidy… 80 lat polskiej archeologii w Egipcie” i „Polska – Egipt w 20-leciu międzywojennym. 90. rocznica nawiązania polsko-egipskich stosunków dyplomatycznych”. Tego samego dnia o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum UW (Pałac Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32) nastąpi otwarcie wystawy: „Zaczęło się w Edfu… 80 lat polskiej archeologii w Egipcie”. Wystawa jest połączona z sesją konferencji „Polacy nad Nilem” poświęconą Jubileuszom, która rozpoczyna się o godz. 9.00.