W dorocznym konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, który ma na celu przegląd i nagrodzenie najlepszych wystaw, wydawnictw i wydarzeń muzealnych na Mazowszu, nowa wystawa stała Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego otrzymała wyróżnienie w kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana w 2015 roku – wystawy przygotowane przez większe muzea”. Podczas X Jubileuszowej Gali konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, która odbyła się 22 września 2016 roku w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, nagrodę odebrał odpowiedzialny za realizację ekspozycji kustosz mgr Krzysztof Mordyński.

 

Organizatorami konkursu są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz  Mazowiecki Oddział  Stowarzyszenia  Muzealników Polskich. Do tytułu najciekawszej wystawy, najlepszego muzealnego projektu edukacyjnego, muzealnego projektu otwartego oraz wydawnictwa muzealnego 2015 roku pretendowało rekordowo wiele inicjatyw, bo aż 91 z całego Mazowsza.

 

dsc_3413

 

Do tej pory Muzeum UW zdobyło laury w konkursie dwukrotnie: w siódmej edycji książka Fidiasz, Michał Anioł i inni pod redakcją prof. dr. hab. Jerzego Miziołka i dr. hab. Huberta Kowalskiego zdobyła III miejsce w kategorii „Najciekawsze wydawnictwo muzealne”, a w dziewiątej edycji wyróżniono inicjatywę powołania Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych, którego prezesem jest dr hab. Hubert Kowalski.