[singlepic id=992 w=280 h=240 float=left]Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego organizuje konkurs plastyczny „Uniwersytet to…”. Do udziału zachęcamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku 3-13 lat. Zadaniem uczestników jest przedstawienie swojej wizji uniwersytetu, skojarzeń z uczelnią, postaci związanych z uniwersytetem, itd. Liczymy na niczym nieskrępowaną wyobraźnię dzieci! Najlepsze prace nagrodzone w konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie pod koniec czerwca na Uniwersytecie Warszawskim.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie (poniżej). W razie dodatkowych pytań służymy pomocą.

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci „Uniwersytet to…”

1. Organizatorem konkursu jest Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (zwane dalej: Muzeum).

2. Konkurs jest skierowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu są podzieleni na dwie grupy wiekowe (3-7 lat, 8-13 lat).

3. Technika prac jest dowolna. Preferowany format prac to maksymalnie A3. Prace przekraczające ten format bądź prace przestrzenne będą brane pod uwagę w konkursie, nie będą jednak uczestniczyły w wystawie pokonkursowej ze względu na ograniczenia techniczne wnętrza wystawienniczego.

4. Najlepsze prace (o formacie max A3) zostaną zaprezentowane podczas wystawy w gmachu Starej Biblioteki UW.

5. Najlepsze prace w konkursie będą wyłonione dwuetapowo:
-w pierwszym etapie jury konkursu dokonuje wyboru najlepszych prac (do 30 prac);
-w drugim etapie (po 15 maja) pozostałe prace zostaną umieszczone w Internecie. 10 prac (o wielkości max A3), które zdobędą najwięcej głosów internautów, także zostanie nagrodzonych udziałem w wystawie.

6. Możliwe jest przesłanie na konkurs prac zbiorowych.

7. Każda praca powinna zawierać następujące informacje:
a) Imię i nazwisko uczestnika, wiek, grupa bądź klasa;
b) Informacje teleadresowe przedszkola bądź szkoły/uczestnika;

8. Prace należy nadsyłać do 15 maja 2014 na adres:

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego
Krakowskie Przedmieście 32
Z dopiskiem „Konkurs plastyczny”

Możliwe jest przywiezienie pracy osobiście przez opiekunów w godzinach pracy biura Muzeum (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16).

9. Wyboru najlepszych prac dokonuje jury. Skład jury zostanie przedstawiony
na stronie internetowej Muzeum (www.muzeum.uw.edu.pl) i na profilu
na Facebooku Muzeum (www.facebook.com/MuzeumUW) do 1 maja 2014 roku.

10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca 2014 (organizatorzy zastrzegają możliwość przesunięcia terminu). Wyniki pojawią się w Internecie na stronie Muzeum oraz na muzealnym Facebooku. Opiekunowie nagrodzonych dzieci zostaną poinformowani również mailowo bądź listownie.

11. Muzeum zastrzega możliwość wykorzystania prac w materiałach promocyjnych.

12. Muzeum nie zwraca prac nadesłanych na konkurs.

13. Przystąpienie do konkursu i zgłoszenie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

W razie wątpliwości informacji o konkursie udzielają:

Anna Bińkowska, Małgorzata Przybyszewska, tel. (022) 55 20 107, abinkowska@adm.uw.edu.pl , mprzybyszewska@adm.uw.edu.pl

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego
Pałac Tyszkiewiczów-Potockich