[singlepic id=1038 w=240 h=180 float=left] Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakład Tradycji Antyku w Sztukach Wizualnych Instytutu Archeologii UW zapraszają 22 maja br. na godz. 17.00 do Sali Kolumnowej (Krakowskie Przedmieście 26/28) na wykład prof. Anny Santucci „The Plaster Cast Museum at the University of Urbino: a historical collection from the 19th century to now”. Spotkanie dotyczyć będzie unikatowej kolekcji odlewów gipsowych, znajdującej się obecnie w osiemnastowiecznym Palazzo Albani w Urbino.

Prof. Anna Santucci wystąpi jeszcze raz na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Archeologii UW, Sala 209) w dniu 20 maja o godz. 10.00. Tytuł jej drugiego wystąpienia brzmieć będzie „The Amazon in the Mattei type and the Laocoon Group in the Urbino Plaster Cast Museum: the problematic relationship between casts and originals”.

Serdecznie zapraszamy!

Wykład prof. Anny Santucci