Wystawa „Wspominając Radio Luxemburg w PRL” – 17.05-22.06.2012

Multimedialna ekspozycja, zaaranżowana w zwykle niedostępnym dla publiczności gmachu Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga, wprowadza w klimat niezwykłych lat sześćdziesiątych i początku siedemdziesiątych. Prezentuje wspomnienia dawnych słuchaczy Radia Luxembourg, przekonując współczesnego widza o tym, że Radio przyczyniło się do przełomowych zmian w muzyce rozrywkowej i prezentujących ją mediach.

[singlepic id=525 w=230 h=180 float=center]

Wystawa powstała z inspiracji Ambasadora Luksemburga Conrada Brucha i realizowana jest na podstawie porozumienia z Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

Ambasada Wielkiego Księstwa Luksemburg w Warszawie
ul. Słoneczna 15
17 maja – 22 czerwca 2012 roku

poniedziałek-piątek 16:00-20:00
sobota-niedziela 11:00-17:00
W Boże Ciało wystawa nieczynna.
Wstęp wolny!

Do wejścia na wystawę w budynku Ambasady niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość: dowód osobisty, paszport, itp.

Kurator wystawy Anna Malewska-Szałygin (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Wydziału Historycznego UW); Koordynator wystawy Jacek Żukowski (IEiAK WH UW).
Autorzy scenariusza wystawy Anna Malewska-Szałygin, Jacek Żukowski (IEiAK WH UW).
Projekt plastyczny wystawy wykonali Marek i Maciej Mikulscy

Honorowy Patronat objął
JKW Wielki Książę Henryk z Luksemburga i Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski