Cytat za komunikatem dla prasy:

„Szanowni Państwo,
Od 30 maja do 22 października będzie można zobaczyć w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu wystawę czasową „Mumia Tajemniczej Damy. Studia i Perspektywy”. Została ona przygotowana przez dr Renatę Abłamowicz z Muzeum Śląskiego w Katowicach we współpracy z Marzeną Ożarek-Szilke, Wojciechem Ejsmondem i Stanisławem Szilke z Warsaw Mummy Project. Wykorzystano na niej rekonstrukcje twarzy dr Chantel Milani i Hew Morrsona. Ekspozycja była dostępna dla zwiedzających od listopada 2022 do marca bieżącego roku i przyciągnęła uwagę mediów z całego świata. Obecna odsłona wystawy została wzbogacona o nowe elementy.
W połowie marca w Lublinie na zlecenie miejscowego Muzeum Narodowego została poddana nieinwazyjnym badaniom radiologicznym rentgenowskim oraz tomografii komputerowej tzw. „Mumia Chłopca” z Muzeum Archidiecezji Wrocławskiej. Badaniami mumii kieruje profesor Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Agata Kubala, która we współpracy z Marzeną Ożarek-Szilke, antropologiem fizycznym i paleontologiem z Kliniki Onkologii UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odkrywa tajemnice ukryte pod bandażami. Zmumifikowane szczątki chłopca wraz z pierwszymi wynikami badań zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.
Mumia datowana jest na okres ptolemejski, tj. IV-I wiek przed naszą erą i prawdopodobnie pochodzi z nekropolii memfickiej. Od dziesięcioleci znajduje się w kolekcji Archidiecezji Wrocławskiej, ale nigdy wcześniej nie była badana”.

Fotografia S. Szilke, nadesłana przez Warsaw Mummy Project.