W sobotę, 11 marca 2023 w siedzibie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie „Uniwersytet Warszawski dla Ukraińców, Ukraińcy dla Warszawy”. Jego organizatorem było Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego.

Na spotkaniu obecni byli m.in. Jego Magnificencja, Rektor UW prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, Prorektor UW ds. rozwoju – prof. dr hab. Ewa Krogulec, Prorektor UW ds. badań – prof. dr hab. Zygmunt Lalak, Prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia – prof. ucz. dr hab. Sławomir Żółtek, prof. dr hab. Juliusz Chrościcki, przewodniczący Rady Muzeum UW.

Wydarzenie otworzyli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak, prof. Elżbieta Wichrowska, dyrektor Centrum Badań nad Kulturą Warszawy, dr hab. Hubert Kowalski, prof. ucz., dyrektor Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, a także pani Agata Wroczyńska reprezentująca Uniwersytet Otwarty.

W trakcie wydarzenia opowiadano o działaniach na rzecz Ukraińców, o aplikacjach, filmach, spacerach po warszawskich instytucjach kultury, warsztatach muzealnych i in.

Podczas spotkania odbyła się prezentacja obrazów (z możliwością zakupu) ukraińskich malarek. Obrazy przez dwa tygodnie będą eksponowane w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 32, Warszawa) zapraszamy do oglądania i zakupu! Uzyskana kwota (50%) przeznaczona zostanie na wsparcie walczącej Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie i zapraszamy do Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego!

Fot. Mirosław Kaźmierczak