8 grudnia 2022 roku odbyło się otwarcie wystawy plenerowej „Francuzi w Warszawie” w Ambasadzie Francji w Polsce.

W otwarciu wystawy plenerowej uczestniczyli: prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań oraz dr hab. Hubert Kowalski, prof. ucz., dyrektor Muzeum UW.

Wystawę otworzyli prof. dr hab. Elżbieta Wichrowska, dyrektor Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW oraz Olivier Becht, minister delegowany przy ministrze Spraw Europejskich i Zagranicznych, odpowiedzialny za handel zagraniczny, atrakcyjność gospodarczą oraz Francuzów mieszkających za granicą.

Wystawę można oglądać na ogrodzeniu Ambasady – ul. Piękna 1, Warszawa.

Organizator: Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.
Współorganizator: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawa „Francuzi w Warszawie” jest częścią projektu „Wielokulturowość dawnej i współczesnej Warszawy” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Fot. Ambasada Francji w Polsce