Miło nam poinformować, że staliśmy się bohaterem newslettera UW, który informuje m.in., cytat:

Miniony tydzień przyniósł trzy wyróżnienia dla Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, o czym z przyjemnością informujemy.
Wystawa „1918-1921. Studentki Uniwersytetu Warszawskiego w latach przełomu” [twórcy – Monika Dunajko i Łukasz Kamiński] otrzymała nagrodę w konkursie „Wierzba – Mazowieckie Zdarzenie Muzealne”. Ponadto wyróżnienie zdobyła publikacja „Historie MUWione”, wydana z okazji Jubileuszu 40-lecia Muzeum i poświęcona jego eksponatom.

Książka „Historie MUWione” jest dostępna do pobrania pod tym adresem: https://muzeum.uw.edu.pl/2021/09/28/historie-muwione-40-obiektow-na-40-lecie-muzeum-uniwersytetu-warszawskiego-nowa-publikacja/.”

Wypada nam tylko dodać, że nasza publikacja zdobyła również wyróżnienie na Poznańskich Targach Książki i nominację do nagrody konkursu EDYCJA – Książka Edytorsko Doskonała.
Publikacja zbiorowego autorstwa kustoszy Muzeum UW została zredagowana przez Aleksandrę Stępień-Dąbrowską i Krzysztofa Mordyńskiego.

Ponadto w newsletterze wspomniano, że, cytat, dr Krzysztof Mordyński, kustosz Muzeum, otrzymał nominację do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego w kategorii reportażu historycznego za książkę „Sny o Warszawie”.

Warto dodać, że nasz kolega otrzymał za „Sny…” nagrodę Klio 2021 (Porozumienie Wydawców Książki Historycznej). Książka zakwalifikowała się także do konkursu o Nagrodę Historyczną m. st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego 2022 oraz została wyróżniona przez Dziennik Gazetę Prawną i miesięcznik Architektura-Murator.

Fot. Łukasz Kamiński