Dnia 13 czerwca 2022 roku jubileusz 50-lecia obchodzi Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Z tej okazji został stworzony trzyelementowy spektakl, który tworzą  przybyli na to wydarzenie z całego kraju i zagranicy byli tancerze Zespołu. Program inspirowany folklorem różnych regionów Polski prezentuje wielobarwną interpretację taneczną ludzi, którzy różnymi drogami trafili do warszawskiego środowiska tanecznego. Wielu z nich pozostało związanych z kulturą i tańcem przenosząc zaszczepione w Warszawie idee w różne miejsca kraju i zagranicy. „Kolorom Warszawy” towarzyszy katalog oraz wystawa on-line pod tym samym tytułem.

Zapraszamy do oglądania transmisji spektaklu: https://youtu.be/j0dbTADEBRg

Współorganizatorzy: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Warszawski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy i katalogu przygotowanych z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu!