W dniach 26-29 kwietnia 2022 roku na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych.
Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego było jednym ze współorganizatorów konferencji. Słowo wstępne do zebranych uczestników wygłosił Rektor Uniwersytetu Warszawskiego – prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak.

Przedstawiciele MUW wzięli aktywny udział w obradach. Pierwszego dnia odbyła się prezentacja nowych jednostek, którą prowadziła dr Marta Piszczatowska. Drugiego dnia konferencji referaty wygłosili: dr Krzysztof Mordyński – „Feliks Bentkowski, historyk, kustosz gabinetu numizmatycznego Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego” oraz mgr Monika Dunajko „Dylematy i problemy, czyli o opracowaniu obiektów z dawnych kolekcji dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego”.

Czwartego dnia dr Przemysław Deles oraz dr Krzysztof Mordyński prezentowali dziedzictwo akademickie Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, kampus główny Uczelni. Następnie mieli możliwość zwiedzić budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie wraz z Gabinetem Rycin oraz ogrodem na dachu Biblioteki, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów w Europie.

Projekt „Dziedzictwo akademickie dla przyszłości nauki” dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki.