Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW zaprasza na kolejny odcinek spotkań warszawskich w ramach cyklu „Miejsca. Narracje nieoczywiste”.

Tym razem narracja nieoczywista dotyczyć będzie Wisły i jej skarbów. Skarbów, o których marzą i które chcą Wiśle odebrać nasi archeolodzy oraz historycy sztuki. Nie straszne jest im wiślane dno (zwłaszcza w czasie suszy…).

Jak trafić na jej skarby i co one mają wspólnego z Uniwersytetem Warszawskim i Pałacem Kazimierzowskim… I o wielu innych tajemnicach Wisły i warsztatu archeologa (i nie tylko archeologa) opowiedzą: Hubert Kowalski archeolog, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (inicjator akcji wydobywania z Wisły uniwersyteckich skarbów), Wojciech Borkowski, archeolog, wicedyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, Michał Krasucki historyk sztuki, Stołeczny Konserwator Zabytków, Artur Brzóska. archeolog podwodny, Wydział Archeologii UW. Zapraszamy 11 maja o godz. 17.00 Pałac Tyszkiewiczów Potockich, sala Balowa… . Spotkanie jest stacjonarne, ale będzie również transmitowane.