Przedstawiciele Muzeum wezmą udział w prestiżowej konferencji UMAC-UNIVERSEUM 2021. Tegoroczny temat wydarzenia to New Opportunities & New Challenges in Times of COVID-19.

Dr hab. Hubert Kowalski zaprezentuje temat ‘Treasure Houses of Polish Academic Heritage’:How the pandemic shaped multicenterteam working Poland, a ponieważ wystąpi jako prezes Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych, będą mu towarzyszyli wiceprezesi tej organizacji, Marta Piszczatowska i Marek Bukowski. Wszyscy wezmą udział w panelu Networking impact of COVID19″.

Godny uwagi jest fakt, że Dyrektor Muzeum pojawia się programie dwukrotnie. Hubert Kowalski i Marek Bukowski wygłoszą jeszcze referat pt. Hitchcock at the university museum: at first, earthquake – then, objects from the collection!

Nie dość tego na konferencji wystąpi mgr Monika Dunajko. Badaczka zaprezentuje temat Research during the pandemic: Plaster casts from the collection of the University of Warsaw, Poland.

Konferencja odbędzie się online w dniach 1-3 września br.

Szczegółowe informacje i program wydarzenia znajdują się na stronie UMAC.

Bezsprzecznie udział przedstawicieli Muzeum w konferencji ma swoją wagę. UNIVERSEUM to Europejska Sieć Dziedzictwa Akademickiego, natomiast UMAC to Międzynarodowy Komitet Uczelnianych Muzeów i Kolekcji, wchodzący w skład ICOM – Międzynarodowej Rady Muzeów.