Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych (SMU) zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu DZIEDZICTWO AKADEMICKIE I HISTORIA NAUKI.

Wykład pt. Organizacje turkusowe. Nowy paradygmat pracy zespołowej – nowa formuła demokracji, wygłosi prof. dr hab. Andrzej Blikle.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, w środę, 24 czerwca, na platformie Zoom. Pokój spotkań będzie otwarty od 16:45.

ID spotkania: 846 7246 5829.

Osoby nie posiadające aplikacji Zoom mogą dołączyć do spotkania przez przeglądarkę internetową (zalecane Firefox, Google Chrome i Chromium), klikając w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/84672465829.

Wykład potrwa około 50 minut. Po jego zakończeniu przewidziano 25 minut na dyskusję.

 

Prof. Andrzej Blikle,  informatyk, profesor nauk matematycznych, członek rady Języka Polskiego, a także mistrz cukierniczy.

W trakcie kariery naukowej był m.in. asystentem, adiunktem i docentem w Instytucie Matematyki PAN (w latach 1963 – 1971), docentem i profesorem w Centrum Obliczeniowym PAN oraz — od 1977 roku — profesorem w Instytucie Podstaw Prawnych PAN. Wykładał m.in. na uniwersytetach: Warszawskim, w Berkeley (USA), w Kopenhadze i Lyngby (Dania) i w Linköping (Szwecja). Ma też dyplom czeladnika i mistrza w rzemiośle cukierniczym.

Od 1980 roku należy do Polskiego Towarzystwa Informatycznego, którego jest założycielem, byłym prezesem i (obecnie) członkiem honorowym. Ponadto jest członkiem ponad dwudziestu organizacji i ciał w tym Academia Europea (Europejska Akademia Nauk), Rada Języka Polskiego, Centrum Adama Smitha (honorowy prezes). Od roku 2008 jest członkiem zarządu (2008-2016 prezesem) stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

W swoim dorobku naukowym ma dwie książki i wiele artykułów. Jest autorem pierwszego w kraju — i dotychczas jedynego — oraz drugiego na świecie monograficznego opracowania matematycznej teorii języków formalnych oraz wprowadzania tej tematyki na grunt krajowy w okresie jej tworzenia się na świecie. Brał też udział w tworzeniu polskiej szkoły matematycznych podstaw informatyki.

W latach 1996 – 2010 wdrażał w swojej rodzinnej firmie A.Blikle Sp. z o.o. zarządzanie kompleksową jakością (TQM). Na ten temat prowadzi też własne konwersatorium, a także wykłady na uczelniach wyższych, w PAN i w innych instytucjach dydaktycznych.

Uzyskał wiele nagród i wyróżnień, m.in. dwie Nagrody Sekretarza Naukowego PAN, Zespołową Nagrodę Państwową Drugiego Stopnia, Złotą Odznakę Zasłużony dla Wydawnictw Naukowo-Technicznych, Zasłużony dla Warszawy, Srebrny i Złoty Medal imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego, „Zasłużony Działacz Kultury”, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wkład w rozwój informatyki w Polsce, Odznaka honorowa „Zasłużony dla kultury polskiej”, „Człowiek Jakości Roku 2010”.

W roku 2014 ukazała się jego książka “Doktryna jakości — rzecz o skutecznym zarządzaniu” (wydawnictwo Helion), która w roku 2015 uzyskała I miejsce w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, a w roku 2016 uzyskała Nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015. Książka w aktualnej wersji cyfrowej jest do bezpłatnego pobrania w artykule Moja książka “Doktryna jakości”.

Szerzej:

https://www.moznainaczej.com.pl/cala-reszta/o-mnie