Lubicie podróże w czasie ze starymi fotografiami? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia wirtualnej wystawy “Codzienność Warszawy 1915-1918. Szklane negatywy ze zbiorów Pracowni Historycznej Tchorek-Bentall”.

Co tydzień, od 8 czerwca do 30 października 2020 roku, na naszej stronie https://muzeum.uw.edu.pl/codziennosc-warszawy-1915-1918-szklane-negatywy-ze-zbiorow-pracowni-historycznej-tchorek-bentall/ będziemy prezentować niepublikowane wcześniej kadry z Warszawy okresu I wojny światowej. Najpierw – w poniedziałki, wtorki i środy – na naszym profilu fejsbukowym umieścimy wybrane kadry danego zdjęcia. W piątki na stronie internetowej Muzeum UW udostępnimy całą fotografię.

Wszystkie 23 negatywy pochodzą ze zbiorów Historycznej Pracowni Tchorek-Bentall, prowadzonej przez artystkę Katy Bentall oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pracowni. To dzięki ich uprzejmości możemy dziś zagłębić się w miejską codzienność Warszawy u progu niepodległości.

Wystawa umieszczona jest w wirtualnej przestrzeni kampusu Uniwersytetu Warszawskiego – zachęcamy nie tylko do „spaceru” po zakątkach przedwojennej Warszawy, ale i do odkrywania zabytkowych budynków największej stołecznej uczelni.

Wystawa “Codzienność Warszawy 1915-1918. Szklane negatywy ze zbiorów Pracowni Historycznej Tchorek-Bentall”

8.06-30.10.2020

Wystawa w ramach projektu “Wirtualny Kampus Uniwersytetu Warszawskiego” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

 

Organizatorzy: „Varia” Fundacja Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego

 

Partnerzy: Muzeum UW, Uniwersytet Warszawski, Biuro Promocji UW, Katy Bentall – Pracownia Historyczna Tchorek-Bentall, Stowarzyszenie Przyjaciół Tchorek-Bentall Studio, Biuro Programu “Niepodległa”

          

Patronat honorowy: JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Marcin Pałys, prof. UW

Patronat medialny: Radio Kampus, Spotkania z Zabytkami, Skarpa Warszawska