W piątek, 16 listopada, odbył się wernisaż wystawy „Powrót Orła”. Podczas spotkania dyrektor Muzeum prof. Jerzy Miziołek oraz kustosz Krzysztof Mordyński przybliżyli gościom wydarzenia na Uniwersytecie Warszawskim, które towarzyszyły procesowi odzyskiwania niepodległości przez Polskę w okresie

I wojny światowej i po jej zakończeniu, a następnie dokonali otwarcia ekspozycji.

DSC_8995DSC_8988

Należy tutaj wyjaśnić, że została ona podzielona na dwie części: plenerową i wewnętrzną, znajdującą się w salach muzeum. Część dostępna na Krakowskim Przedmieściu, na którą składają się wyłącznie fotografie, wprowadza gości w temat wystawy. Jej kontynuacją jest prezentacja w Sali Stołowej niepokazywanych na co dzień archiwaliów, fotografii i obiektów związanych m.in. z rektorem Brudzińskim, Legią Akademicką, korporacjami studenckimi i organizacją uczelni.

DSC_7272
Zapraszamy wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze naszej nowej ekspozycji. Wystawę będzie można zwiedzać w dniach 16 listopada – 3 grudnia 2018 r. w siedzibie Muzeum UW oraz w wersji plenerowej przed wejściem do pałacu(Krakowskie Przedmieście 32). Jej szczegółowy opis znajdziecie Państwo tutaj:

DSC_7280