[singlepic id=1126 w=220 h=180 float=left] 2 grudnia br. w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu odbyło się spotkanie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.  Najważniejszym punktem tego zebrania było przyjęcie uchwały o powołaniu Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia  Muzealników Polskich.

W drugiej części wczorajszego spotkania odbyło się także posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Zarządu Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce oraz Polskiego Komitetu Narodowego ICOM. Podczas spotkania głos zabierali m.in.: Michał Niezabitowski-Przewodniczący Komitetu Programowego I Kongresu Muzealników Polskich, Edward Chudzik-zastępca dyr. ds. organizacyjno-prawnych w Narodowym Centrum Nauki, prof. Piotr Majewski-dyr. Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Jacek Miler-dyr. Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Dorota Folga-Januszewska-przewodnicząca Polskiego Komitetu Narodowego ICOM.

[singlepic id=1128 w=220 h=200 float=left] [singlepic id=1127 w=220 h=200 float=right]