[singlepic id=1124 w=230 h=200 float=left]Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wykład dyrektora Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Jerzego Miziołka pt. „Powstanie Uniwersytetu Warszawskiego w świetle najnowszych badań”; 20 listopada o godz. 17.00 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego.

W 2016 r. będzie miała miejsce kulminacja obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Badania prowadzone w archiwach Warszawy, jak również pogłębiona lektura tekstów źródłowych z epoki, pozwalają na bardziej szczegółowe omówienie wydarzeń z lat 1808-1815, których efektem było utworzenie uczelni. Wykład dostarcza także okazji do przypomnienia roli Stanisława Kostki Potockiego oraz Stanisława Staszica w tym dziele.