[singlepic id=1050 w=240 h=200 float=left]Laureaci konkursu historycznego, dotyczącego dziejów Uniwersytetu Warszawskiego.

Michał Goszczyński
Mateusz Pawlik
Grażyna Bednarczyk
Wojciech Szyputa
Grażyna Wawrzynowicz
Czesława Śmiech
Aleksandra Mackiewicz

Konkurs ten związany był z wystawą “Dwie dekady z dziejów Uniwersytetu Warszawskiego, 1811-1821, 2003-2013″, którą można oglądać w budynku Starej Biblioteki Uniwersyteckiej do 20 czerwca br.

W konkursie trzeba było odpowiedzieć na następujące pytania:

1. W którym warszawskim kościele odbyła się 14 maja 1818 r. uroczysta inauguracja Uniwersytetu Warszawskiego?
2. Proszę wymienić pięć najstarszych wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego.
3. Jak nazywał się pierwszy dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie?
4. Jakie dwa wydziały są najmłodsze na Uniwersytecie?
5. Jak długo trwa kadencja rektora?
6. Proszę podać przynajmniej dwa nazwiska osób, które otrzymały doktorat honoris causa w ostatnich 10 latach.

Dla pierwszych 7 osób, które poprawnie odpowiedziały na nasze wszystkie pytania, przygotowaliśmy nagrody książkowe, ufundowane przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.