[singlepic id=994 w=280 h=220 float=left] Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego jest partnerem festiwalu „Czarodzieje Słowa” – międzynarodowego wydarzenia mającego na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści, organizowanego przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści / Storyteller Museum.

W festiwalu biorą w nim udział opowiadacze z Polski i różnych stron świata. W tym roku gościmy przedstawicieli m.in. z Burkina Faso, USA, Belgi i Indii. Festiwal Czarodzieje Słowa, ma prorodzinny charakter. Jego zadaniem jest zachęcenie rodzin do wspólnego kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni i sprawiedliwości. W tym roku zastanawiamy się jak pełniej wykorzystać mądrość i moc bajek. W tym celu prowadzone będą warsztaty familijne pokazujące jak wspaniale można spędzić czas wykonując najróżniejsze działania i zabawy z bajkami. Przewidziane są animacje z klockami MuBaBaO, tworzenie opowieści obrazkowych, rodzinnych teatrzyków lalkowych. Dopełnieniem atrakcji będzie Czekoladowisko czyli połączenie bajek z budowaniem ze słodkości.

Festiwal organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni I Opowieści lecz odbywa się w wielu miejscach na terenie Polski przy współpracy wielu partnerów. W tym roku zainaugurowany jest w Muzeum Historii Żydów Polskich w którym przez tydzień będzie realizowany bajkowy projekt Zamek Króla Maciusia. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym jest Noc Opowieści w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zakończenie odbędzie się w Teatrze PINOKIO w Łodzi. Ponadto ważnym elementem festiwalu jest konferencja na temat wykorzystywania sztuki opowiadania w edukacji, biznesie, terapii i rozwoju.

19 i 20 marca w godz. 9:00-15:00 festiwal zawita także na Uniwersytet Warszawski. Na uczelni zorganizowana zostanie konferencja Sztuka Opowiadania Bajek w Rozwoju, Edukacji i Biznesie. Więcej informacji uzyskają Państwo przy rezerwacji obowiązkowej: muzeumbajek@wp.pl , liczba miejsc ograniczona)

Serdecznie zapraszamy!