[singlepic id=891 w=260 h=220 float=left]13 grudnia br. odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim uroczystość wręczania Nagród Clio 2013. Nagrody te przyznaje Rektor Uniwersytetu Warszawskiego  (na wniosek Dziekana Wydziału Historycznego) za najlepsze publikacje naukowe pracowników Wydziału Historycznego.

Sponsorzy Nagrody Clio 2013:

Fundacja Wydziału Historycznego UW – VARIA, WEMA Wydawnictwo-Poligrafia, Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa „ADAM”, Wydawnictwo DiG.

W roku 2013 decyzją Jury nagrody nagrody otrzymali:

kategoria „Monografie i syntezy”

Nagroda I

dr hab. Jerzy Pysiak, Król i Korona Cierniowa. Kult relikwii we Francji Kapetyngów, Wydawnictwa UW, Warszawa 2012.

prof. Alina Żórawska-Witkowska, Muzyka na polskim dworze Augusta III, cz.1, Wydawnictwo Muzyczne Polihymnia, Lublin 2012.

Nagroda II

dr Grzegorz Gmiterek, Biblioteka 2.0, Wydawnictwo SBP, Warszawa 2012.

dr Iwona Luba, Duch romantyzmu i modernizacja. Sztuka oficjalna Drugiej Rzeczypospolitej, Wydawnictwo Neriton, Warszawa 2012.

dr hab. Aleksander Wolicki, Symmachia spartańska w VI-V w. p.n.e., Wydawnictwo naukowe Sub Lupa, Warszawa 2012.

Nagroda III

Prof. UW dr hab. Agnieszka Bartoszewicz, Piśmienność mieszczańska w późnośredniowiecznej Polsce, Wydawnictwa UW, Warszawa 2012.

dr Magdalena Lubańska, Synkretyzm a podziały religijne w bułgarskich Rodopach, Wydawnictwa UW, Warszawa 2012.

dr Aneta Markuszewska, Festa i muzyka na dworze Marii Kazimiery Sobieskiej w Rzymie, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa 2012.

dr hab. Marcin Zaremba, Wielka Trwoga. Polska 1944-1947. Ludowa reakcja na kryzys, Wydawnictwo Znak, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Kraków 2012.

wyróżnienia

dr Łukasz Niesiołowski-Spanò, Dziedzictwo Goliata, Monografie Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Toruń 2012

dr Małgorzata Pietrzak, Między tekstem a czytelnikiem. Żywe słowo w bibliotece – tradycja i współczesność, Wydawnictwo edukacyjne Akapit, Toruń 2012.

dr hab. Sławomir Sikora, Film i paradoksy wizualności. Praktykowanie antropologii, Wydawnictwo DIG, Warszawa 2012.

W kategorii „Edycje i opracowania” nagród nie przyznano