Pierwsza wystawa polskich muzeów uczelnianych! – Politechnika Warszawska, 18.11.2013

18 listopada br. o godz. 12.00 na Politechnice Warszawskiej odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej wystawy muzeów uczelnianych pt. „JESTEŚMY!”. Głównym celem tego pokazu będzie zwrócenie uwagi ogółu społeczeństwa na istnienie niezwykle ciekawych, a wciąż zbyt mało docenianych uczelnianych placówek muzealnych. Mamy nadzieję, że wystawa ta przyczyni się do podniesienia świadomości znaczenia dziedzictwa uniwersyteckiego w Polsce i zachęci do zgłębiania tajemnic historii nauki. Na ekspozycji prezentowany będzie dorobek, osiągnięcia oraz plany na przyszłość muzeów uczelni wyższych, m.in.: w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku, Gdyni, Toruniu i Lublinie.

Pokaz na Politechnice Warszawskiej potrwa ok. miesiąca. Wystawa będzie prezentowana na ogrodzeniu uczelni od strony ul. Nowowiejskiej. W przyszłym roku będzie można ją oglądać na uczelniach wyższych w całej Polsce.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Politechniki Warszawskiej