Bratysława w Europie – Europa w Bratysławie. Wystawa plenerowa na UW (12.12.2012 – 20.01.2013)

W ramach obchodów 20-tej rocznicy powstania Republiki Słowackiej Instytut Słowacki w Warszawie oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają w dniu 12 grudnia br. na wernisaż wystawy Bratysława w Europie – Europa w Bratysławie . Gmach Starej Biblioteki, godz. 14.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 20 stycznia przyszłego roku przed budynkiem Starej Biblioteki. Patronat nad wystawą objął Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce J. E. Vasil Grivny.

Zaproszenie

Bratysława to miasto szczególne, powstałe na skrzyżowaniu kilku kultur i ich doświadczeń historycznych. O jej wyjątkowym charakterze zdecydowało przede wszystkim położenie geograficzne: Wiedeń na zachodzie, Budapeszt na południu i Trnawa na północy – wszystko to uczyniło ją zwornikiem międzynarodowych szlaków i dróg. W taki sposób Bratysława znalazła się w środku Europy, a Europa pozostała w niej na stałe.

[nggallery id=bratzew]