[singlepic id=454 w=260 h=180 float=left]14 marca br. o godz. 15.00 Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Krakowskie Przedmieście 32) na wykład dyrektora Muzeum Noblowskiego w Sztokholmie dra Olova Amelina. Referat pt. „On Time in Space; Displaying the Genius of Nobel Laureates” wygłoszony zostanie w języku angielskim i dotyczyć będzie działalności oraz historii Muzeum Noblowskiego. Jednym z tematów prelekcji będzie prezentowana obecnie w Sztokholmie wystawa (do 29 kwietnia 2012 r.), poświęcona Marii Skłodowskiej – Curie i jej badaniom naukowym. Ekspozycja ta została zorganizowana przez Muzeum Noblowskie, Instytut Polski w Sztokholmie oraz Ambasadę Francji.

[nggallery id=olov]

Zaproszenie

Dr Olov Amelin urodził się w 1960 r. Tematem jego badań naukowych jest „historia nauki oraz idei”. Na stanowisko dyrektora Muzeum Noblowskiego powołany został w kwietniu 2010 r. Wcześniej pełnił funkcje kustosza (1999 r.) oraz kierownika departamentu wystaw (od 2001 r.). Dyrektor Amelin przyjedzie do Polski w dniach 13-15 marca. Celem jego odwiedzin będzie m.in. nawiązanie kontaktu i współpracy z polskimi instytucjami oraz naukowcami. Wizyta organizowana jest przez Instytut Polski w Sztokholmie oraz Instytut Adama Mickiewicza.