XXV WYSTAWA LILII I KOMPOZYCJI KWIATOWYCH (08-11.07.2011)

W Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa NOT działa Sekcja Miłośników Lilii, która począwszy od 1985 r., w pierwszej dekadzie lipca, organizuje wystawę lilii połączoną z prezentacją kompozycji kwiatowych wykonanych przez absolwentów Ogólnopolskiego Studium Florystycznego SITO. Wystawa lilii do 2009 r. odbywała się w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich. Po rocznej przerwie jubileuszowa XXV wystawa lilii zostanie zaprezentowana w dniach 8–11 lipca 2011 r. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy Krakowskim Przedmieściu 26/28, na zaproszenie władz uczelni Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach imprez towarzyszących obchodom 200-lecia Ogrodu Botanicznego.

Organizatorami wystawy są Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Warszawski, Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych zrzeszające hodowców lilii głównie z okręgów łódzkiego, skierniewickiego i warszawskiego, Klub Florystów Polskich SITO. Prezentowane odmiany lilii i kompozycje kwiatowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem osób odwiedzających wystawę i mają swoich stałych amatorów.

Życząc wspaniałych wrażeń, zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Prezes Oddziału Warszawskiego SITO

mgr inż. Bogna Jagielska