e-mail: dorota.czerko@adm.uw.edu.pl

Konserwator zabytków. Absolwentka filologii koreańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2013) oraz konserwacji-restauracji papieru i skóry na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2021).

Laureatka Nagrody im. doc. Leonarda Torwirta, przyznawanej najlepszym absolwentom kierunku konserwacja-restauracja dzieł sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Praktyki konserwatorskie odbyła m.in. w opactwie Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu (2018) oraz w PAN Bibliotece Kórnickiej (2019).

Uczestniczka VII Konferencji Konserwatorskiej (2021) organizowanej przez Katedrę Konserwacji-Restauracji Papieru i Skóry UMK. W jej trakcie wygłosiła referat o problematyce konserwatorskiej oprawnych zabytkowych fotografii na podłożu papierowym funkcjonujących w przestrzeniach muzealnych.